Biuletyn Informacji Publicznej
Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku

Statystyki

Licznik odwiedzin: 287 349

Dziś odwiedzin: 13. Teraz na naszej stronie: 6 osób.

Data uruchomienia Biuletynu: środa, 10 maja 2017r.

Czy wiesz, że?

Możesz korzystać ze skrótów klawiaturowych pracując z naszym BIP-em. Aby poznać listę dostępnych skrótów zobacz poradnik.

Informacje ogólne dotyczące przeglądania Biuletynu

Biuletyn Informacji Publicznej (czyli BIP) to system stron internetowych stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji o charakterze publicznym. Przeglądanie naszego Biuletynu jest proste.

Biuletyn składa się z kilku części:

Nagłówka: z umieszczoną nazwą Biuletynu, logotypem oraz formularzem wyszukiwania. Zobacz zdjęcie:

Nagłówek Biuletynu

Menu dodatkowe: jest to opcjonalne menu (może zostać wyłączone przez instytucję prowadzącą), które zawiera odnośniki do najważniejszych zakładek Biuletynu. Zobacz rysunek:

Menu dodatkowe Biuletynu

Menu głównego: zawierającego odnośniki do wybranych stron Biuletynu. Zobacz zdjęcie:

Menu główne Biuletynu

Dodatkowo w Biuletynie znajduje się menu przedmiotowe, które kieruje czytelnika do stron prezentujących głównie informacje statystyczne.

Treści stron: panelu prezentujące tekst i informacje zapisane w Biuletynie.

Prawego panelu: dostępnego tylko na stronie startowej. Panel prawy wyświetla informacje o nowych treściach w Biuletynie, a także ciekawostki dotyczące wybranego dnia.

Stopka: zawiera dane adresowe instytucji prowadzącej ten Biuletyn.

Menu, menu dodatkowe oraz treści stron mogą się zmieniać, zależne są od tego, co przygotuje i udostępni Redakcja Biuletynu.

Ogólne spojrzenie na Biuletyn

Rysunek poniżej przedstawia Biuletyn wyświetlony na ekranie komputera (ekran dużej rozdzielczości). Dokładnie widać podział na nagłówek, menu, menu dodatkowe, treść oraz prawy panel.

Ogólna prezentacja Biuletynu

Biuletyn jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Wygląd strony zmienia się w zależności od tego, z jakiego ekranu korzysta czytelnik. Program Biuletynu dba o poprawne wyświetlenie treści na każdym typie urządzenia.

Wygląd Biuletynu może różnić się nieco od tego zaprezentowanego na rysunkach z uwagi na fakt, że instytucja prowadząca może zmieniać szatę graficzną programu. Zasada funkcjonowania elementów BIP jest jednak niezmienna i niezależna od tego, jaka szata graficzna została wybrana do prezentacji treści.

Powrót do wyboru listy artykułów

Kliknięcie przycisku drukuj stronę uruchamia procedurę wydruku w przeglądarce. Pojawia się okno opcji Twojej przeglądarki, które pozwala ustalić parametry wydruku. W treści wydruku pomijane są menu, nagłówki itp. Do drukarki zostanie wysłana jedynie właściwa treść tej strony.

Ten dokument wydrukowano ze strony internetowej:
http://pokprudnik.biuletyn.net.pl/bip-pomoc-1-informacjeogolnedotyczaceprzegladaniabiuletynu.html
Data wygenerowania wydruku: czwartek, 20 czerwca 2024r. godz.: 00:46Trwa pobieranie treści strony BIP


http://pokprudnik.biuletyn.net.pl/bip-pomoc-1-informacjeogolnedotyczaceprzegladaniabiuletynu.html